کشف نقش میکروبیوم روده بر روی ایمونوتراپی سرطان | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» اخبار مهندسی پزشکی » کشف نقش میکروبیوم روده بر روی ایمونوتراپی سرطان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۴

تازه های مهندسی پزشکی؛

کشف نقش میکروبیوم روده بر روی ایمونوتراپی سرطان

تریلیون ها باکتری، ویروس ها و قارچ هایی که در روده ما زندگی می کنند و به طور کلی به عنوان میکروبیوم روده شناخته می شوند، یک اکوسیستم کوچک ایجاد می کنند که نقش مهمی در سلامتی ما ایفا می کند. میکروارگانیسم ها مولکول های دیگری را در بدن ما نشان می دهند و فیزیولوژیکی، متابولیکی، هورمون و عملکرد ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهند.

تریلیون ها باکتری، ویروس ها و قارچ هایی که در روده ما زندگی می کنند و به طور کلی به عنوان میکروبیوم روده شناخته می شوند، یک اکوسیستم کوچک ایجاد می کنند که نقش مهمی در سلامتی ما ایفا می کند. میکروارگانیسم ها مولکول های دیگری را در بدن ما نشان می دهند و فیزیولوژیکی، متابولیکی، هورمون و عملکرد ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که میکروبیوم روده تاثیر قابل توجهی بر توانایی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان های مختلف دارد. در سال گذشته، سه مطالعه جداگانه منتشر شده در علوم نشان داد که میکروبیوم روده به طور قابل توجهی بر چگونگی درمان سرطان بیمار به ایمونوتراپی سرطان پاسخ می دهد.

بر اساس این یافته ها، پروفسور هیون یونگ کیم از نوآوری مبتنی بر روشی مبتنی بر یک تراشه برای یادگیری بیشتر استفاده می کند.

کیم و آزمایشگاه (BioMeMicroelectronics (BioME، جایزه فن آوری تحرکیه موسسه تحقيقات سرطان را دریافت کرده اند، که 200000 دلار از کمک هزینه بذر را برای یافتن چگونگی عملکرد میکروبیوم روده، توانایی سیستم ایمنی بدن انسان برای درمان سرطان را به ارمغان می آورد.

آقای Woojung Shin، یکی از دانشجویان سال سوم تحصیل در آزمایشگاه BioME، با همکاری دکتر گیل اکدارت و دکتر دکلان فلمینگ از موسسات سرطان LIVESTRONG دانشکده پزشکی دل، از بیوپسی کولون از سرطان کولورکتال و بیماران سالم انسانی جدا خواهد شد. Shin سپس این قطعات بافتی حاوی سلول های بنیادی را رشد خواهد داد تا ارگانوئید های 3D را تشکیل دهند که مدل های مینیاتور روده انسان هستند. از آنجا که این orgoids از بافت بیوپسی ساخته شده، مدل ها نشان دهنده زمینه ژنتیکی بیماران اهدا کننده است. با استفاده از این سلول های ارگانوئید مخصوص بیمار، شین میکروسکوپی یک تراشه سرطانی کولون را برای ایجاد یک رابط بافت 3D که تقلید روده واقعی انسان را تشکیل می دهد، می سازد.

discovering the role of the gut microbiome on cancer immunotherapy - کشف نقش میکروبیوم روده بر روی ایمونوتراپی سرطان

نمایش مقطعی از organoid ایجاد شده از سلول های کولون سالم انسان است. قرمز نشان دهنده سلول های سیتو سلولی است و سیانوژن هسته ای از organoid مشتق شده از روده است. محققان از این مدل های ارگانوئید برای مطالعه اینکه چگونه باکتری روده بر توانایی سیستم ایمنی بدن انسان برای مبارزه با سرطان تاثیر می گذارد، استفاده می کند.

کیم می گوید: “فرهنگ های ارگانیک پیشرفت فنی فوق العاده ای را ارائه می دهند، زیرا روش های موثر و دقیق تر برای مطالعه ناهمگونی سرطان کولورکتال در بیماران فردی را ارائه می دهند.” “ترکیب فرهنگ های ارگانوئید با دستگاه ماژول بیومیدیزه بر روی یک تراشه، به ما اجازه می دهد تا در مورد تداخل میزبان-میکروبیروم یاد بگیریم که ممکن است رپرتوای پروبیت ایمنی را مختل کند.”

پلت فرم تراشه سرطان روده، یک گزینه تست دقیق تر از مدل حیوانی است. اول، مدل های حیوانی فیزیولوژی انسان را به طور دقیق پیش بینی نمی کنند. میکروبیوم روده در یک مدل موش کمتر از ۱۵ درصد شبیه به روده انسان است. این ناهماهنگی یکی از دلایلی است که مواد مخدر متابولیزه می شوند و به همین علت بسیاری از آزمایشات بالینی را شکست می دهند. در نهایت غیرممکن است که از تعاملات پیچیده جدا شود و به طور مستقل هر عامل کمک کننده را در مدل های حیوانی یک بار در زمان به کار ببندد، در حالیکه استفاده از تراشه سرطانی کولون به محققان نقش مستقل میکروبیموم روده در تغییر پروتئین بازرسی در ایمنی را کمک خواهد کرد و سلول های اپیتلیال.

“کیم اظهار می دارد:با استفاده از مدل های انسان مبتنی بر سلول، ما می توانیم درک کنیم که چگونه می توانیم با بهینه سازی مایکروبیوم روده ای سالم” سلامت “درمان بیماران مبتلا به سرطان روده را بهبود بخشیم، که در استفاده از توانایی توانایی سیستم ایمنی بدن ما برای مبارزه با بیماری ضروری است.

مبنع:

-دانشگاه تگزاسدسته بندی : اخبار مهندسی پزشکی , تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی
ارسال دیدگاه

سازمان غذا و داروسازمان غذا و داروتبلیغات