ارتقای روابط ایران و برزیل دستور کار دولت جدید برزیل/حمایت وزیر بهداشت برزیل از حوزه تجهیزات پزشکی برای ارتقای دو کشور | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» اخبار مهندسی پزشکی » ارتقای روابط ایران و برزیل دستور کار دولت جدید برزیل/حمایت وزیر بهداشت برزیل از حوزه تجهیزات پزشکی برای ارتقای دو کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ - ۱۹:۰۱

سفیر برزیل در دیدار با قاضی زاده هاشمی:

ارتقای روابط ایران و برزیل دستور کار دولت جدید برزیل/حمایت وزیر بهداشت برزیل از حوزه تجهیزات پزشکی برای ارتقای دو کشور

سفیر برزیل در ایران گفت: در دو سال گذشته، روابط ایران و برزیل در حوزه های سیاسی، اقتصادی، سیاسی، علمی و فناوری پیشرفت های قابل توجهی داشته است و تفاهم نامه ارتقای همکاری های بهداشتی و درمانی بین دو کشور امضا شد.

رودریگو دی آزردو در دیدار با قضی زاده هاشمی در ساختمان ستاد وزارت بهداشت اظهار داشت: سازمان غذا و داروی ایران و برزیل تفاهم نامه ای را به منظور تقویت روابط دو کشور در این زمینه امضا کردند و اخیرا نیز جلسه بسیار خوبی را با حضور دکتر مسائلی در سائوپائولو به منظور بررسی راهکارهای ارتقای همکاری دو کشور در حوزه تجهیزات پزشکی داشتیم که نشان دهنده عزم بالای ایران برای تقویت همکاری ها با برزیل است.

وی با بیان اینکه علاقه مندی ایران و برزیل برای تقویت همکاری های همه جانبه و از جمله همکاری های حوزه سلامت، برای همه آشکار است، بر حمایت وزیر بهداشت کشورمان از حوزه تجهیزات پزشکی برای ارتقای روابط دو جانبه، تاکید کرد.

سفیر برزیل در ایران با اشاره به آغاز به کار دولت جدید برزیل در روزهای آینده، گفت: با افرادی که در دولت جدید مسئولیت دارند، مذاکراتی درخصوص ارتقای همکاری با ایران در حوزه های مختلف از جمله حوزه سلامت داشتیم که این مذاکرات، نتایج بسیار خوبی به همراه داشته و تداوم ارتقای روابط دو کشور، قطعا در دستور کار دولت جدید برزیل قرار دارد.

آزردو یادآور شد: تفاهم نامه جدیدی بین سازمان سرمایه گذاری و یکی از بانک های برزیلی منعقد شده که قرار است خط اعتباری ۱.۲ میلیارد یورویی را گشایش کند و مایل هستیم که در حوزه سلامت، به عنوان یکی از اولویت های دو کشور، همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به آمادگی صنایع تجهیزات پزشکی برزیل برای همکاری با بخش خصوصی و دولتی ایران، خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی، سرمایه گذاری مشترک، طراحی و ساخت بیمارستان، ظرفیت ارتقای همکاری ها وجود دارد و در حوزه تولید واکسن و سیاست های نظام سلامت، آماده همکاری با ایران هستیم.

سفیر برزیل در ایران یادآور شد: ایران و برزیل موفقیت های خوبی را در پوشش واکسن و دارو داشته اند و می توانیم در این حوزه از تجربیات همدیگر، بیشتر استفاده کنیم.

منبع:

-وبدادسته بندی : اخبار مهندسی پزشکی , اداره کل تجهیزات پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات