رژیم غذایی مدیترانه ای از عوارض چاقی می کاهد | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تازه های سلامت » رژیم غذایی مدیترانه ای از عوارض چاقی می کاهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱:۵۰

رژیم غذایی مدیترانه ای از عوارض چاقی می کاهد

نتایج یک تحقیق جدید؛ رژیم غذایی مدیترانه ای از عوارض چاقی می کاهد تحقیق جدید نشان می دهد افراد دارای اضافه وزن که گرفتار دردهای مزمن هستند ممکن است با رژیم غذایی مدیترانه ای تسکین یابند. به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه ۹۸ مرد و زن ۲۰ تا ۷۸ ساله نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای […]

نتایج یک تحقیق جدید؛

رژیم غذایی مدیترانه ای از عوارض چاقی می کاهد

تحقیق جدید نشان می دهد افراد دارای اضافه وزن که گرفتار دردهای مزمن هستند ممکن است با رژیم غذایی مدیترانه ای تسکین یابند.

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه ۹۸ مرد و زن ۲۰ تا ۷۸ ساله نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای که مملو از ماهی، میوه، سبزیجات، مغزیجات آجیلی، و حبوبات است فواید متعددی برای سلامت دارد. همچنین نشان می دهد که چرا خوردن این مواد غذایی موجب کاهش دردهای مرتبط با چاقی می شود.

چارلز امری، پژوهشگر ارشد از دانشگاه ایالتی اوهایو، در این باره می گوید: «از آنجائیکه افراد چاق مبتلا به دردهای مزمن معمولا دچار میزان بالا التهاب هم هستند گمان می رود ویژگی های ضدالتهابی این مواد غذایی موجب کاهش دردهای آنها می شود.»

وی در ادامه می افزاید: «اگرچه رابطه چربی بدن و درد در مطالعات قبلی به خوبی اثبات شده است، اما این مکانیسم همچنان ناشناخته است.»

به گفته وی، «یک مکانیسم احتمالی، فشار وزن بدن بر مفاصل است. دومین مکانیسم احتمالی، ناشی از فاکتورهای التهابی در جریان خون است چراکه هم چربی بدن و هم درد با افزایش التهاب مرتبط هستند.»دسته بندی : تازه های سلامت , مجله سلامت
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
ارسال دیدگاه

سازمان غذا و داروسازمان غذا و داروتبلیغات