با ابداع یک درمان جدید علائم ریزش مو و چین و چروک در پیری از بین می رود

تازه ها

» تازه ها ی سایت » از بین بردن علائم چین و چروک در پیری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۷

جدیدترین روش درمان پوست؛

از بین بردن علائم چین و چروک در پیری

میتوکندریا اندامکی سلول هاک ه وظیفه آن انتقال انرژی شیمیایی و ذخیره سازی آن در بخش های مختلف بدن دارند اختلال در عملکرد آن در سنین بالا موجب کمبود انرژی در سلول ها و تضعیف عملکرد همین طور تحلیل عضلات بدن، ریزش مو و ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود.

محققان دانشگاه آلاباما با معکوس کردن فرایند ایجاد اختلال در عملکرد اندامک میتوکندریا در موش ها توانسته اند جلوی مشکلاتی مانند ریزش موها و ایجاد چین و چروک در آنها را بگیرند.

به گزارش سرویس خبری دانشجویان مهندسی پزشکی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران امیدوارند با تکمیل این روش درمانی بتوان در آینده جلوی برخی عوارض ناشی از کهنسالی را گرفت و به افراد مسن کمک کرد تا نه تنها موهایی پرپشت داشته باشند، بلکه از پوستی شاداب و جوان نیز برخوردار باشند.

میتوکندریا اندامکی در سلول های بدن انسان است که وظیفه آن انتقال انرژی شیمیایی موجود در مواد غذایی و ذخیره سازی آن در بخش های مختلف بدن است. در واقع این اندامک باعث تولید انرژی مورد نیاز سلول های بدن می شود و اختلال در عملکرد آن در سنین بالا موجب کمبود انرژی در سلول ها و تضعیف عملکرد بخش های مختلف بدن و همین طور تحلیل عضلات بدن، ریزش مو و ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود.

محققان از سال ها قبل می دانستند که اختلال در عملکرد میتوکندریا همزمان با افزایش سن افراد اتفاق می افتد و مشکلاتی مانند بیماری دیابت، اختلالات عصبی و حتی سرطان را به وجود می آورد. اما تا به امروز موفق نشده بودند راه حلی برای این مشکل بیابند.

پژوهشگران در بررسی های جدید خود برای اولین بار توانسته اند با مهندسی معکوس فرایند تخریب میتوکندریا به مدلی برای بازسازی آن دست یابند. استفاده از این مدل در موش ها طی یک بازه زمانی هشت هفته ای باعث شد تا روند ریزش موهای آنها متوقف شود و آثار چین و چروک از پوست آنان محو شده و علائم پیری سیستم عصبی آنها از بین برود . آنان امیدوارند با انجام بررسی های بیشتر بتوان در آینده نه چندان دور این الگو را بر روی انسان نیز پیاده کرد.

منبع:مهردسته بندی : تازه ها ی سایت , تازه های سلامت , مجله سلامت , مطالب برگزیده
ارسال دیدگاه

تبلیغات