Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation - نرم افزار شبیه سازی صنعتی | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» نرم افزار ها و سامانه های آموزشی » Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation – نرم افزار شبیه سازی صنعتی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۰:۲۷

Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation – نرم افزار شبیه سازی صنعتی

 Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation – نرم افزار شبیه سازی صنعتی امروزه شبیه سازی محصولات صنعتی اغلب توسط گروه های مهندسی خبره و ابزارها و برنامه های خاصی که دارای المان های حرفه ای و گسترده برای مدلسازی اجزا در مقایس های متفاوت می باشند، انجام می گیرد و در این بین […]

 Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation – نرم افزار شبیه سازی صنعتی

امروزه شبیه سازی محصولات صنعتی اغلب توسط گروه های مهندسی خبره و ابزارها و برنامه های خاصی که دارای المان های حرفه ای و گسترده برای مدلسازی اجزا در مقایس های متفاوت می باشند، انجام می گیرد و در این بین برای رسیدن به یک مدل و طرح کارآمد، استفاده از نرم افزارهای متعدد می تواند کیفیت را کاهش و هزینه ها را افزایش دهد. Abaqus مجموعه ای از ابزارهای مقایس پذیر را برای کاربران فراهم نموده است تا آن ها بدون در نظر گرفتن میزان مهارتی که در شبیه سازی دارند و یا نگرانی بابت از دست رفتن اطلاعات خود، در یک محیط یکپارچه با امکان به اشتراک گذاری داده ها و انجام کار به صورت گروهی، به یک شبیه سازی و ساخت مدل به صورت کاملاٌ واقع گرایانه بپردازند.

این نرم افزار در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی نیاز داشتند. از آنجا که این نرم افزار بر اساس مسائل غیر خطی بنا گذاری شده توانایی بالایی جهت شبیه سازی جهان واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می دهد.
در واقع نرم افزارAbaqus در پاسخ به نیازهای صنعتی برای شبیه سازی فضای واقع گرایانه جهت انجام آسان تر اموری مانند مدل کردن تغییر شکل های بزرگ در حالت های دو بعدی و سه بعدی، ارائه عملکرد گسترده، مجازی سازی قابل استفاده، مولتی فیزیک و مکانیک هسته ایی و محاسبه و مدلسازی میزان بار دستگاه، لرزش پویا، اتصالات حرارتی، طراحی شده است.
Abaqus یک برنامه سطح بالای FEM است که با اهداف عمومی به منظور مدل کردن رفتار اجسام تحت اعمال بار های خارجی طراحی شده است. از میان نمونه هایی از شبیه سازی های انجام شده توسط Abaqus در قسمت های مختلف صنعت، می توان به آنالیز غیر خطی و تخمین میزان تخریب اجزا یک سازه، بهینه سازی طراحی با در نظر گرفتن تحلیل کمانش تحت فشار، آنالیز توزیع ترک در پنل های بدنه هواپیما، تحلیل پرچ ها، شبیه سازی سیستم غلتک تولید مقاطع فولادی و آهنی(rolling maill) برای بهینه کردن تعداد دوران و پیش بینی خصوصیات محصول، ایجاد user-defined material subroutine برای در نظر گرفتن واکنش های غیر خطی نایتینول در وسایل پزشکی اشاره نمود.
Abaqus/CAE شامل محیطی برای طراحی و مدلسازی (پیش پردازش) و نمایش گرافیکی نتایج حاصل از تحلیل است.

مهندسی پزشکی:

نرم افزار آباکوس کاربردهای بسیاری در زمینه‌های مختلف از علوم مهندسی به‌ویژه علم مهندسی زیست پزشکی و بیومکانیک دارد. این نرم افزار در طراحی و مدل سازی اندام‌ها و ارگان‌های بدن ، شبیه سازی سیستم‌های تجهیزات پزشکی و بیولوژیکی ، ایجاد نقشه طرح استخوان‌ها و مفاصل و تعیین پارامترهای مکانیکی موجود در سیستم‌های بیولوژیکی ، انتقال حرارت ، انتشار جرم ، مدیریت حرارت اجزای الکتریکی ، مسائل مربوط به صوت و التراسوند و تحلیل‌های پیزوالکتریک ، کاربرد تخصصی دارد. نرم افزار آباکوس در گروه بیومکانیک قرار می‌گیرد که با استفاده از آن می‌توان به طراحی تجهیزات مختلف پزشکی ، طراحی رابط‌های مکانیکی که عموماً در تجهیزات پزشکی استفاده می‌شوند ، طراحی انواع پروتزها از قبیل پروتزهای زانو و پروتزهای دندان ، شبیه سازی فرسودگی و اثرات ضربه برای افزایش طول عمر و قابلیت اعتماد ایمپلنت‌ها ، طراحی دریچه قلب ، ارزیابی و پیش بینی جراحت‌ها ، طراحی سیستم‌های داروسازی ، مدل سازی مفاصل و شبیه سازی فیزیولوژیکی پاسخ سیستم‌های مختلف بدن پرداخت.
نتیجه گیری
با استناد بر مرجع اولین دانشکده مهندسی زیست پزشکی ایران و دانشگاه هایی نظیر دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی و نیز انجمن علمی مهندسی زیست پزشکی ایران ، ورود علم مهندسی زیست پزشکی به حوزه آکادمیک در سال ۱۳۶۶ (۱۹۸۷ میلادی) صورت گرفته است. در حالی که این علم تقریباً در دهه ۱۹۶۰ میلادی وارد حوزه آکادمیک جهان شده است. با توجه به سال انتشار نرم افزارهای پرکاربرد تخصصی ، می‌توان نتیجه گیری نمود که اختلاف سه دهه ای این علم در ایران و جهان که در نمودارهای زیر نمایش داده شده است ، کمک شایانی به ورود این صنعت به این علم در ایران نموده است ؛ به‌طوری که با توجه به نتایج به دست آمده در نمودارهای قبل (نمودارهای شماره 1 و شماره 2) ، ورود نرم افزارهای پرکاربرد تخصصی تقریباً در حدود سال‌های ورود رشته مهندسی زیست پزشکی به ایران و بعد از آن است.

Biomedical Engineering Softwares 16 - Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation - نرم افزار شبیه سازی صنعتی

Biomedical Engineering Softwares 17 - Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation - نرم افزار شبیه سازی صنعتی

قابلیت های کلیدی نرم افزار Abaqus:
– حل مسائل استاتیکی و دینامیکی
– مدل کردن تغییر شکل های بزرگ در حالت های دو بعدی و سه بعدی
– دارای  مجموعه کاملی از المان های پیوسته، المانPlate ،Shell ،Beam و …
– امکان مدل کردن تماس یا برخورد
– کتابخانه پیشرفته مواد شامل جامد های الاستیک پلاستیک، فومف بتن، خاک، مواد پیزو الکتریک و…
– بهبود کیفیت مش بندی و استحکام سطح
– رابط کاربری پیشرفته برای کنترل درجه بندی مش محلی و چگالی
– حاوی مجموعه ابزارهای ویرایش هندسی است که برای ایجاد لایه میانی قطعات نازک و محکم جهت کارآمد تر کردن شبیه سازی ها
– ایجاد ویژگی های هندسی پیچیده و ساخت موتورهایی با چند شاخه اگزوز، یا فریم های پنجره در سازه های هوا فضا
– آنالیز غیر خطی و تخمین میزان تخریب اجزا یک سازه
–  بهینه سازی طراحی با در نظر گرفتن تحلیل کمانش تحت فشار
– آنالیز توزیع ترک در پنل های بدنه هواپیما
–  تحلیل پرچ ها
– شبیه سازی سیستم غلتک تولید مقاطع فولادی و آهنی برای بهینه کردن تعداد دوران و پیش بینی خصوصیات محصول
– و …

1454226975 abaqus 2 - Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation - نرم افزار شبیه سازی صنعتی 1454227005 abaqus 5 - Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation - نرم افزار شبیه سازی صنعتی 1454227053 abaqus 6.jpg - Simulia Abaqus 2016 HF2 Win/Linux x64 + Documentation - نرم افزار شبیه سازی صنعتی

سیستم مورد نیاز:

OS: Windows XP / Vista / 7even / 8 / 8.1دسته بندی : نرم افزار ها و سامانه های آموزشی , نرم افزار های آموزشی ویندوزی(Windows educational software)
ارسال دیدگاه

تبلیغات