واکسن هروئین یک گام به آزمایش انسانی نزدیک‌تر شد | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تازه ها ی سایت » واکسن هروئین یک گام به آزمایش انسانی نزدیک‌تر شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ - ۱:۵۱

واکسن هروئین یک گام به آزمایش انسانی نزدیک‌تر شد

ساخت واکسن برای مبارزه با مواد مخدر واکسن هروئین یک گام به آزمایش انسانی نزدیک‌تر شد محققان در “موسسه تحقیقاتی اسکریپس”(Scripps Research Institute) موفق به توسعه یک واکسن شدند که پس از مصرف هروئین اجازه نشئگی را به افراد معتاد نمی‌دهد. به نقل از گیزمگ، این واکسن در سیستم ایمنی بدن و بخشی از ساختار […]

ساخت واکسن برای مبارزه با مواد مخدر

واکسن هروئین یک گام به آزمایش انسانی نزدیک‌تر شد

محققان در “موسسه تحقیقاتی اسکریپس”(Scripps Research Institute) موفق به توسعه یک واکسن شدند که پس از مصرف هروئین اجازه نشئگی را به افراد معتاد نمی‌دهد.

به نقل از گیزمگ، این واکسن در سیستم ایمنی بدن و بخشی از ساختار منحصر به فرد مولکول هروئین جای می‌گیرد. سیستم ایمنی بدن در پاسخ به آن شروع به تولید آنتی بادی خنثی کننده مولکول‌های هروئین کرده و از رسیدن آنها به مغز جلوگیری می‌کند.

این واکسن به تازگی در پستانداران غیرانسانی آزمایش شده و موثر واقع شده است.

محققان در حدود ۸ سال برای ساخت این واکسن تلاش کردند و در حال حاضر نتایج آزمایش این واکسن بر روی موش‌های آزمایشگاهی موفقیت آمیز بوده است.

این اولین واکسنی است که تاکنون برای مبارزه با مواد مخدر ساخته شده است.

محققان این پژوهش اخیرا واکسن جدید خود را بر روی ۴ میمون رزوس نیز آزمایش کرده و مشاهده کردند که این واکسن با موفقیت توانست از ایجاد حس سرخوشی و نشئگی که تبعات مصرف مواد مخدر است جلوگیری کند.

این واکسن در حال حاضر فقط برای مقابله با هروئین ساخته شده و تاثیری بر روی مواد مخدر دیگر ندارد.

موسسه تحقیقاتی اسکریپس در حال حاضر به دنبال صدور مجوز برای این فناوری و یافتن یک شریک تجاری، برای انجام آزمایشات بالینی بر روی انسان‌ها است.

این پژوهش در Journal of the American Chemical Society منتشر شده است.دسته بندی : تازه ها ی سایت , تازه های پزشکی , دانشنامه پزشکی
ارسال دیدگاه

سازمان غذا و داروسازمان غذا و داروتبلیغات