معرفی متخصص گوش،حلق و بینی-اپ گوش و سیستم شنوایی-بیماری های گوش و سیستم شنوایی

تازه ها

» آشنایی با تجهیزات پزشکی » معرفی متخصص گوش،حلق و بینی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۷:۴۷

معرفی متخصص گوش،حلق و بینی

متخصص گوش و حلق و بینی در این بشخ سایت دانشجویان مهندسی پزشکی قصد داریم.متخصص گوش،حلق و بینی را معرفی کنیم. متخصص گوش و حلق و بینی که ENT معروف است ، شاخه‌ای از پزشکی می باشد که در مورد اجزای اصلی صورت از جمله  گوش، گلو و بینی، و سر و گردن به مطالعه […]

متخصص گوش و حلق و بینی

شس6ی5شس - معرفی متخصص گوش،حلق و بینی

در این بشخ سایت دانشجویان مهندسی پزشکی قصد داریم.متخصص گوش،حلق و بینی را معرفی کنیم. متخصص گوش و حلق و بینی که ENT معروف است ، شاخه‌ای از پزشکی می باشد که در مورد اجزای اصلی صورت از جمله  گوش، گلو و بینی، و سر و گردن به مطالعه می پردازند و در مورد اختلالات مربوط به گوش و حلق و بینی اطلاعات تکمیلی دارند و تخصص ویژه ای در زمینه دارند. متخصصان گوش و حلق و بینی معمولا با طبابت در زمینه های مختلف و متناسب با رشته خود تجربیات فراوانی را کسب می کنند و می توانند در زمینه های تخصص خود را به شاخه های مختلفی بسط دهند. هریک از متخصصان گوش و حلق و بینی می توانند تخصص خود را در یکی از زمینه های زیر بسط دهند.

◦جراحی بینی یا همان راینولوژی که شامل جراحی های سینوس و سینوزیت نیز می باشد.

◦جراحی حنجره و درمان اختلالات در حنجره افراد

◦جراحی گوش

◦فوق تخصص گوش و حلق و بینی اطفال

جراحی بینی توسط متخصص گوش و حلق و بینی

یکی از گرایش های لوکس متخصصان گوش و حلق و بینی  جراحی زیبای بینی می باشد. جراحی بینی یا همان رینوپلاستی تاثیر بسزایی در زیبایی فرد دارد و موجب می شود ساختار بینی اصلاح شود. این نوع جراحی می تواند توسط جراحان پلاستیک و یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام شود ولی بهتر است جراحی بینی خود را نزد  متخصص گوش و حلق و بینی انجام دهید. چرا که این دسته از پزشکان همان طور که گفته شد تخصص بسیاری در زمینه ساختار بینی دارند و می تواند جراحی بینی شما را بدون هیچ گونه عوارضی انجام دهند.

تصاویر زیر نمونه کاری از جراحی بینی می باشد شما می توانید برای مشاهده سایر نمونه کار ها به گالری جراحی بینی مراجعه کنید.

چگونه برای جراحی بینی خود  ممتخصص گوش و حلق و بینی ماهری بیابیم

پیدا کردن بهترین متخصص گوش و حلق و بینی برای جراحی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. همان طور که می دانید جراحی بینی تاثیر بسزایی در زیبایی دارد و می بایست توسط جراحی ماهر انجام شود. شما می توانید نمونه کار های جراحی بینی متخصص گوش و حلق و بینی خود را مشاهده کنید تا بتوانید در راستای انتخاب جراح تصمیم گیری کنید.

یکی دیگر از راهکار های یافتن  بهترین جراح بینی ، مشاوره با جراحان مختلف می باشد تا بتوانید در راستای این نوع عمل زیبایی اطلاعات کاملی را کسب کنید.

گوش و حلق و بینی

بهترین و مهمترین تخصص که با راه هوایی و تنفس انسان ارتباط نزدیکی دارد تخصص گوش و حلق و بینی است. متخصص گوش و حلق و بینی سالهای متمادی در دانشگاه و بیرون آن در طبابت برای مردم، ارتباطات راه هوایی و شنوایی و بویایی و چشایی و زیبایی سر و صورت و بینی را بررسی می کند. همچنین درمان پولیپ های بینی و ضایعات حنجره و تومورهای سرو گردن بر عهده متخصص گوش و حلق و بینی است. بالاترین نمرات در آزمون ورودی تخصص به سختی وارد دستیاری گوش و حلق و بینی می شوند و این تخصص و فوق تخصص از برترین تخصصهای پزشکی است.

شاخه های گرایشی

  1. راینولوژی (جراحی بینی و اندوسکوپی بینی و سینوس های صورت)

  2. اتولوژی (جراحی گوش و تعادل)

  3. لارنگولوژی (جراحی حنجره و ضایعات مخاطی حنجره)

  4. جراحی سرو گردن (تومورهای سرو گردن)

  5. اطفال (بیماری های گوش و حلق وبینی رادرکودکان درمان می کند)

  6. جراحی زیبایی (صورت و بینی یا پلاستیک صورت)

  7. ایمونولوژی (آلرژی در سروگردن)

ارتباط با جراحی زیبایی

امروزه جراحان گوش در جهان روی جراحی پلاستیک صورت متمرکز شده اند. جراحی پلاستیک صورت شاخه ای از جراحی گوش و حلق و بینی می باشد که به زیبایی صورت واجزای آن توجه دارد. برجسته ترین جراحان زیبایی صورت جهان، جراحان گوش ، حلق ، بینی هستند.  متخصصان جراحان پلاستیک عمومی معمولا روی جراحی های زیبایی شکم و دست و پا تمرکز کرده اند زیرا جراحان گوش و حلق و بینی بهترین گزینه انجام جراحی های زیبایی صورت هستند بنابراین زیبایی صورت خود را صرفاً به جراحان گوش و حلق و بینی بسپارید. یکی از معروفترین جراحان زیبایی صورت دکتر محمد صوفی زاده ( متخصص گوش حلق بینی) می باشد.

 

اطلاعات دقیق ر مورد گوش و سیستم شنوایی انسان:

download - معرفی متخصص گوش،حلق و بینی

اپ گوش و سیستم شنواییدسته بندی : آشنایی با تجهیزات پزشکی , تجهیزات گوش و سیستم شنوایی , دانشنامه پزشکی , گوش و سیستم شنوایی
ارسال دیدگاه

سازمان غذا و داروسازمان غذا و داروتبلیغات