مصرف آسپرین بچه ریسک سرطان سینه را کاهش می دهد | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تازه ها ی سایت » مصرف آسپرین بچه ریسک سرطان سینه را کاهش می دهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۲ - ۷:۲۶

مصرف آسپرین بچه ریسک سرطان سینه را کاهش می دهد

یافته جدید پزشکی؛ مصرف آسپرین بچه ریسک سرطان سینه را کاهش می دهد تحقیق جدید نشان می دهد مصرف منظم آسپرین بچه از زنان در مقابل شایع ترین نوع سرطان سینه حفاظت می کند. محققان مرکز سرطان سیتی هوب کالیفرنیا دریافتند  مصرف دوز پایین آسپرین حداقل سه بار در هفته با کاهش ۲۰ درصدی ریسک […]

یافته جدید پزشکی؛

مصرف آسپرین بچه ریسک سرطان سینه را کاهش می دهد

تحقیق جدید نشان می دهد مصرف منظم آسپرین بچه از زنان در مقابل شایع ترین نوع سرطان سینه حفاظت می کند.

محققان مرکز سرطان سیتی هوب کالیفرنیا دریافتند  مصرف دوز پایین آسپرین حداقل سه بار در هفته با کاهش ۲۰ درصدی ریسک ابتلا به سرطان های موسوم گیرنده مثبت هورمون/ HER۲ منفی، شایع ترین نوع سرطان سینه، مرتبط است.

لزلی برن اشتاین، سرپرست تیم تحقیق،  در این باره می گوید: «این میزان کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، متوسط است و شاید به اندازه ورزش خوب نباشد. اما خیلی از افراد به راحتی می توانند از شیوه منظم مصرف آسپرین پیروی کنند.»

بسیاری از افراد بزرگسال روزانه دوز پایین آسپرین (۸۱ میلیگرم) برای کاهش ریسک حمله قلبی مصرف می کنند. این مطالعه به بررسی مصرف این دارو بر روی زنان پرداخت. در شروع مطالعه از سال ۱۹۹۵، بیش از ۱۳۳ هزار زن فعال و بازنشسته در مطالعه ثبت نام کردند.

در سال ۲۰۰۵، بیش از ۵۷ هزار شرکت کننده به سوالاتی در مورد مصرف آسپرین و سایر داروها، سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان، استفاده از هورمون درمانی، مصرف الکل، ورزش، وزن و قد پاسخ دادند. تا سال ۲۰۱۳، در حدود ۱۵۰۰ نفر از زنان مبتلا به سرطان سینه تهاجمی شده بودند.

طبق نتایج این مطالعه، مصرف منظم آسپرین بچه موجب کاهش ریسک سرطان سینه تا ۱۶ درصد می شود اما بیشترین کاهش در مورد ابتلا به سرطان سینه از نوع HR-مثبت/HER۲-منفی مشاهده شد.

محققان معتقدند مصرف آسپرین با دوز منظم نه تنها موجب کاهش التهاب می شود بلکه یک بازدارنده خفیف آروماتاز است. داروهای بازدارنده آروماتاز برای درمان سرطان سینه گیرنده هورمون مثبت در زنان استفاده می شوند چراکه موجب کاهش جریان استروژن در خون می شود. استروژن همچون سوختی برای رشد تومور عمل می کند.

 دسته بندی : تازه ها ی سایت , تازه های پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات