شناسایی حملات صرع با ساعت هوشمند | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» آشنایی با تجهیزات پزشکی » شناسایی حملات صرع با ساعت هوشمند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۵:۳۲

شناسایی حملات صرع با ساعت هوشمند

ساعت هوشمند مچی جدید به نام Embrace می‌تواند علائم هشداردهنده حمله صرع را شناسایی کند. این سامانه که توسط شرکت Empatica و با همکاری دانشگاه ام‌آی‌تی ارائه شده،

ساعت هوشمند مچی جدید به نام Embrace می‌تواند علائم هشداردهنده حمله صرع را شناسایی کند. این سامانه که توسط شرکت Empatica و با همکاری دانشگاه ام‌آی‌تی ارائه شده، فعالیت الکتریکی پوست را به عنوان نشانگر تغییرات عمیق در مغز ارزیابی می‌کند. این سیستم از مدلی مبتنی بر سال‌ها داده‌های بالینی برای تشخیص این موضوع کمک می‌کند که کدام تغییرات، پیش‌بینی‌کننده صرع هستند.
در طول حمله صرع، فعالیت بالای آمیگدال (ناحیه‌ای در مغز) منجر به توقف تنفس می‌شود. این فعالیت بالا همچنین پاسخ رسانایی الکتریکی بالای پوست را موجب می‌شود. ساعت مچی هوشمند جدید این واکنش را شکار کرده و از آن به عنوان ابزاری برای ارسال پیغام هشدار استفاده می‌کند.
زمانی که Embrace یک حمله صرع مشهود را شناسایی می‌کند، پیغامی را به دوستان از پیش تعیین‌شده یا خانواده فرد بیمار ارسال می‌کند. این ساعت همچنین دمای معمولی و داده‌های حرکتی دریافتی را جمع‌آوری می‌کند و به کاربر امکان اندازه‌گیری فعالیت فیزیکی و کیفیت خوابش را می‌دهد.

شناسایی حملات صرع با ساعت هوشمند در تاریخ ارسال مطلب به قیمت ۱۹۹ در امریکا فروخته میشود.دسته بندی : آشنایی با تجهیزات پزشکی , تازه های مهندسی پزشکی , تجهیزات پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات