سی تی اسکن ویژه اسب ها! | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تصویر برداری پزشکی » سی تی اسکن ویژه اسب ها!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ - ۱۹:۱۵

سی تی اسکن ویژه اسب ها!

سی تی اسکن ویژه اسب ها! اسب از جمله مخلوقات شگفت‌آوری است که حل مشکلات مربوط به بیماری آن همیشه با دشواری‌های جدی مواجه بوده است. وزن بالای اسب و جثه درشت آن، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی آن در حالت هوشیاری را به چالشی مهم مبدل کرده است. اما محققان دانشگاه پنسیلوانیا با […]

سی تی اسکن ویژه اسب ها!

اسب از جمله مخلوقات شگفت‌آوری است که حل مشکلات مربوط به بیماری آن همیشه با دشواری‌های جدی مواجه بوده است. وزن بالای اسب و جثه درشت آن، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی آن در حالت هوشیاری را به چالشی مهم مبدل کرده است. اما محققان دانشگاه پنسیلوانیا با همکاری موسسه ۴DDI موفق به طراحی یک دستگاه سی تی اسکن ویژه اسب ها در حالت هوشیاری شده اند.
download - سی تی اسکن ویژه اسب ها!
 این دستگاه که Equimagine نام دارد از دو بازوی رباتیک برای تصویربرداری از اسب و جمع آوری اطلاعات از وی در حالت ایستاده و هشیاری استفاده می کند. این اسکنر می تواند اطلاعاتی را در مورد اجزای داخلی بدن اسب در اختیار محققان قرار دهد که تاکنون به راحتی در دسترس نبوده اند.

علاوه بر این می توان با بررسی عکس های تهیه شده از وجود شکستگی های ریز و نامحسوس در استخوانهای عکس های مسابقه ای مطلع شد و از وقوع شکستگی های فاجعه بار در اسب های در حین دویدن سریع جلوگیری کرد.

این اسکنر برای اسکن کردن بدن بچه های بازیگوش که لحظه ای در سر جای خود بند نمی شوند نیز قابل استفاده است و بدون نیاز به بیهوش کردن این بچه ها در عرض ۳۰ ثانیه بدنشان را اسکن می کند.

این اسکنر می تواند به صورت دو بعدی و سه بعدی عمل کند و سرعت آن ۱۶,۰۰۰ FPS است. قرار است مدل های آتی این اسکنر بتواند بدن اسب را در زمان یورتمه رفتن بر روی دستگاه تردمیل نیز اسکن کند.دسته بندی : تصویر برداری پزشکی , سی تی اسکن
ارسال دیدگاه

تبلیغات