ساخت دستگاه شارژر بی‌سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی توسط محققان کشور | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تازه ها ی سایت » ساخت دستگاه شارژر بی‌سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی توسط محققان کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ - ۳:۳۷

ساخت دستگاه شارژر بی‌سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی توسط محققان کشور

محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه ، موفق به اختراع دستگاه “شارژر بی‌سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی” شدند.

ساخت دستگاه شارژر بی‌سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی توسط محققان کشور:
محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه ، موفق به اختراع دستگاه “شارژر بی‌سیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی” شدند.
دکتر نیما امجدی ، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان ، در خصوص این اختراع خود گفت: تاکنون دو نوع روش انتقال انرژی به قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی مورد استفاده قرار گرفته است که یکی از آنها انتقال انرژی به وسیله سیم و دیگری انتقال انرژی به وسیله کوپل ترانسفورمر است. روش پیشنهادی جدید برای انتقال انرژی به قلب مصنوعی با رفع مشکلات قبلی ، روشی است که اساس آن انتقال بی‌سیم به روش رزونانس مغناطیسی متکی بر استفاده از میدان مغناطیسی تولید شده توسط جریان الکتریکی فرستنده است.
دکتر امجدی به کاربردهای این دستگاه اشاره کرد و افزود: سیستم ارائه شده هم در بیماران قلبی که از تجهیزات کمک قلبی استفاده می‌کنند و هم در بیماران دارای ضربانساز قلب (پیس‌میکر) ، آسودگی همیشگی از دردسر حمل تجهیزات و ناامیدی از عمل های پرهزینه را به ارمغان می‌آورد.
این اختراع توسط دکتر نیما امجدی و محمد یوسف ولی از دانشجویان دانشگاه سمنان و نیز پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره ۸۸۳۸۳ به ثبت رسیده است

قلب مصنوعیدسته بندی : تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی , تجهیزات پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات