رژیم تک غذایی و ارتباط آن با کاهش وزن | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تازه های سلامت » رژیم تک غذایی و ارتباط آن با کاهش وزن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۰:۳۳

رژیم تک غذایی و ارتباط آن با کاهش وزن

تا به حال از رژیم تک غذایی چیزی شنیده اید؟ هنگامی که شما یک رژیم غذایی جدید برای از دست دادن سریع وزن می بینید

تا به حال از رژیم تک غذایی چیزی شنیده اید؟ هنگامی که شما یک رژیم غذایی جدید برای از دست دادن سریع وزن می بینید به آسانی وسوسه می شوید. برای مثال در منوی رژیم گوگل رژیم های غذایی مختلف را جستجو می کنید. در سال ۲۰۱۶ برنامه کاهش وزن بیش از حد بالا شامل تنها یک مورد مواد غذایی (مثلاً سیب و یا یک نوع مواد غذایی معمولاً میوه یا سبزیجات) وجود داشت.

رژیم غذایی به لطف محبوبیت اخیر شناخته شده است و به عنوان یک برنامه ارائه شده است. برای کاهش وزن شما این اعتبار وجود دارد که سیب زمینی نخورید.

طریقه ی کار رژیم تک غذایی:

انجام یک جستجوی سریع در نمایش مشخصات عمومی یا گوگل باعث می شود شما متوجه شوید که رژیم غذایی مردم چگونه است. منوی آن ها تقریباً از هر نوع میوه و سبزی، هندوانه، انبه، گل کلم و اسفناج تشکیل شده است. طرفداران این رژیم غذایی می گویند که خوردن فقط یک غذا برای یک دوره بیماری ایدز هم در هضم و هم در سوخت و ساز وجود دارد. بنابراین آنزیم های گوارشی کمتری برای این فرآیند نیاز است. بدن شما کار سخت را ندارد که بتواند نفخ را کاهش دهد و حداکثر مواد غذایی را جذب کند و به ارضای نیازهای بدن شما با کالری کمتر بپردازد.

می توانید با رژیم تک غذایی به کاهش وزن مناسب دست یابید:

یکی از چیزهایی که جذاب ترین مورد منوی رژیم غذایی است و به کاهش وزن قابل توجه به سرعت رعد و برق منجر می شود، مصرف کالری بسیارکم است و برخی بر این باورند که محدودیت شدید در انواع هوس ها مثل قند فرآوری شده، نمک و چربی می تواند تأثیرگذار باشد. طبق گفته هاکنی: با توجه به مواد غذایی، مواد شیمیایی بدن شما حتی پس از تنها یک یا دو هفته در رژیم غذایی محدود می توان به طور قابل توجهی تغییر می کنند.

ایمنی رژیم تک غذایی:

اگر چه شما ممکن است در رژیم غذایی وزن زیادی از دست بدهید اما شما مسلماً از سوء تغذیه و از دست دادن عضله رنج می برید و این به آن معناست که شما در آینده سخت تر می توانید وزن کم کنید و هر آنچه شما در رژیم غذایی خود از دست داده اید با خوردن دوباره آن را برمی گردانید. شما با خوردن یک مورد از مواد غذایی مثل موز، بدن خود را از یک دسته مواد مغذی مهم محروم می کنید.

طبق گفته های یک متخصص تغذیه: یک رژیم غذایی سالم باید از هر سه درشت مغذی ها مثل پروتئین، کربوهیدرات و چربی تشکیل شده باشد و دریافت نکردن این مواد درشت مغذی های خاص می تواند عواقب جدی برای شما داشته باشد. موز پتاسیم زیادی دارد و می تواند به عوارض قلبی و عروقی مانند ایست قلبی منجر شود و اضافی آن می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش و سطح انسولین خون را افزایش دهد.

جلوگیری از بازگشت وزن بعد از رژیم:

یکی دیگر ازاین نظریه ها این است که آیا کاهش وزن از این رژیم غذایی واقعاً طول می کشد؟ اگر شما یک راه سالم را برای خوردن و آماده کردن این رژیم اتخاذ نکنید به احتمال بسیار زیاد شما به وزن اصلی خود بر می گردید یا حتی سنگین تر هم می شوید. حتی اگر شما غذا خوردن را برای چند هفته مدیریت کنید، شما هنگامی که غذا خوردن معمول را از سر بگیرید همان مشکل را نیز دارید.

سعی کنید از انواع میوه های تازه به جای قند استفاده کنید و از سیر، پیاز و گیاهان، به جای نمک استفاده کنید و برای کاهش استرس می توانید از ورزش یوگا یا راه رفتن کمک بگیرید. بسیاری از ما رژیم های غذایی که شامل مقدار زیادی کار و آمادگی دستورالعمل و نگهداری است را دوست نداریم.

سادگی منوی رژیم غذایی و جذاب بودن آن این است که در پایان با از دست دادن وزن با سرعت در یک راه پایدار رو به رو شویم. در این رژیم غذایی برنامه هایی برای یادگیری نحوه ی خوب غذا خوردن به شما آموزش داده می شود. پس از چند هفته از تنظیم آن و کار سخت، شما به یک اندام جدید و سبک استایل می رسید و زندگی سالمی خواهید داشت.دسته بندی : تازه های سلامت
ارسال دیدگاه

تبلیغات