درباره ميكروب هاي روده چقدر اطلاعات دارید؟ | دانشجویان مهندسی پزشکی ایران

تازه ها

» تازه های پزشکی » درباره میکروب های روده چقدر اطلاعات دارید؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۵:۳۰

درباره میکروب های روده چقدر اطلاعات دارید؟

ميكروب هاي روده تازه های پزشکی پیش گیری ازدیابت پزشکی و سلامت بيماري كبد در بچه ها ميكروب هاي روده عامل چاقي ، و مریضی هایی  مثل : ديابت، كبد چرب و بيماري هاي عروقي -قلبي  موثرند. اصلی ترین و پر اهمیت ترین مطلب  كه در اين مورد می توان ارائه داد نقش ميكروب هاي […]

ميكروب هاي روده تازه های پزشکی پیش گیری ازدیابت پزشکی و سلامت بيماري كبد در بچه ها

ميكروب هاي روده عامل چاقي ، و مریضی هایی  مثل : ديابت، كبد چرب و بيماري هاي عروقي -قلبي  موثرند. اصلی ترین و پر اهمیت ترین مطلب  كه در اين مورد می توان ارائه داد نقش ميكروب هاي روده درزمینه  چاقي ، و بيماريهايي مانند ديابت، كبد چرب و بيماري هاي عروقي -قلبي است كه در ۵۰ سال اخير در دنیا  پدیدارشده است .

رييس مركز تحقيقات گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت : ميكروب هاي روده در بروز چاقي و بيماريهاي ديابت ، كبد چرب و بيماري هاي قلبي و عروقي نقش دارد .

وي ادامه داد: در اين سال ها تغيير وضعيت و سبك زندگي بشر ، تغيير در رژيم غذايي ، مصرف آنتي بيوتيك و ساير موارد موجب شده كه جمعيت ميكروب هاي روده به هم بخورد و اين عدم تعادل در جمعيت روده منجر به توليد زياد انرژي در بدن شود.

به گفته وي افزايش انرژي در بدن فرد منجر به ايجاد چاقي ، كبد چرب ، ديابت و بيماري هاي قلبي و عروقي خواهد شد و اين موضوع از نظر علم پزشكي بسيار با اهميت است .

رييس مركز تحقيقات گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي ياد آور شد : اين وضعيت در كودكاني كه چاق هستند نيز صدق مي كند و ميكروب هاي بدنشان توليد سموم مي كند و اين سموم توليد انرژي زياد كرده و چون بدن اين بچه ها قادر نيست انرژ ي را بسوزاند ذخيره سازي مي كند و اين ذخيره سازي منجر به بيماري كبد در بچه ها خواهد شد.

وي توصيه كرد : از مصرف غذاهاي چرب و به خصوص فست فودها در ميان كودكان و بزرگسالان به طور جدي پرهيز شود .

زالي خاطر نشان كرد: مصرف سبزيجات و ميوه ها باعث مي شود كه تغييراتي در نوع ميكروب هاي روده اي به وجود بيايد . همچنين مصرف سبزيجات مي تواند فعل و انفعالات روده را كه به چاقي منجر مي شود را به هم بزند و نوع ميكروب را در بدن عوض كند .

به گفته وي ساده ترين راه اين است كه با مصرف سبزيجات ، ميوه جات و كاهش چربي و فست و فود و ورزش از ابتلا به اين بيماري ها پيشگيري كرد .دسته بندی : تازه های پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات