میکروب های روده تازه های پزشکی پیش گیری ازدیابت پزشکی و سلامت بیماری کبد در بچه ها

میکروب های روده عامل چاقی ، و مریضی هایی  مثل : دیابت، کبد چرب و بیماری های عروقی -قلبی  موثرند. اصلی ترین و پر اهمیت ترین مطلب  که در این مورد می توان ارائه داد نقش میکروب های روده درزمینه  چاقی ، و بیماریهایی مانند دیابت، کبد چرب و بیماری های عروقی -قلبی است که در ۵۰ سال اخیر در دنیا  پدیدارشده است .

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت : میکروب های روده در بروز چاقی و بیماریهای دیابت ، کبد چرب و بیماری های قلبی و عروقی نقش دارد .

وی ادامه داد: در این سال ها تغییر وضعیت و سبک زندگی بشر ، تغییر در رژیم غذایی ، مصرف آنتی بیوتیک و سایر موارد موجب شده که جمعیت میکروب های روده به هم بخورد و این عدم تعادل در جمعیت روده منجر به تولید زیاد انرژی در بدن شود.

به گفته وی افزایش انرژی در بدن فرد منجر به ایجاد چاقی ، کبد چرب ، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی خواهد شد و این موضوع از نظر علم پزشکی بسیار با اهمیت است .

رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یاد آور شد : این وضعیت در کودکانی که چاق هستند نیز صدق می کند و میکروب های بدنشان تولید سموم می کند و این سموم تولید انرژی زیاد کرده و چون بدن این بچه ها قادر نیست انرژ ی را بسوزاند ذخیره سازی می کند و این ذخیره سازی منجر به بیماری کبد در بچه ها خواهد شد.

وی توصیه کرد : از مصرف غذاهای چرب و به خصوص فست فودها در میان کودکان و بزرگسالان به طور جدی پرهیز شود .

زالی خاطر نشان کرد: مصرف سبزیجات و میوه ها باعث می شود که تغییراتی در نوع میکروب های روده ای به وجود بیاید . همچنین مصرف سبزیجات می تواند فعل و انفعالات روده را که به چاقی منجر می شود را به هم بزند و نوع میکروب را در بدن عوض کند .

به گفته وی ساده ترین راه این است که با مصرف سبزیجات ، میوه جات و کاهش چربی و فست و فود و ورزش از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کرد .