اولین قرص هوشمند با قابلیت رهگیری در بدن-نیو اطلس-تجهیزات پزشکی-تازه های مهندسی پزشکی-تجهیزات پزشکی-مهندسی پزشکی-گجت های هوشمد پزشکی-جدیدترین دستاورد های مهندسی پزشکی-بررسی هوشمند سیستم درون بدن

تازه ها

» آشنایی با تجهیزات پزشکی » اولین قرص هوشمند با قابلیت رهگیری در بدن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۶:۱۹

اولین قرص هوشمند با قابلیت رهگیری در بدن

اولین قرص هوشمند با قابلیت رهگیری در بدن   مجوز اولین دارو هوشمند دنیا توسط انجمن دارو و غذای امریکا مجوز استفاده از اولین قرص هوشمند به نام Abilify MyCite را در امریکا صادر کرد. سرویس خبری تیم دانشجیوان مهندسی پزشکی به نقل از نیواطلس، این قرص حاوی دارو و یک حسگر است و قادر […]

اولین قرص هوشمند با قابلیت رهگیری در بدن

 

2635889 - اولین قرص هوشمند با قابلیت رهگیری در بدن

مجوز اولین دارو هوشمند دنیا توسط انجمن دارو و غذای امریکا مجوز استفاده از اولین قرص هوشمند به نام Abilify MyCite را در امریکا صادر کرد.

سرویس خبری تیم دانشجیوان مهندسی پزشکی به نقل از نیواطلس، این قرص حاوی دارو و یک حسگر است و قادر به ارسال اطلاعات لحظه به لحظه از عملکرد و نحوه مصرف خود است.

این اطلاعات از طریق یک برنامه تلفن همراه قابل مشاهده است و در صورت مصرف دارو توسط بدن این اطلاعات نیز در برنامه یادشده در دسترس خواهد بود.

بیمار مصرف کننده این قرص از طریق برنامه مذکور پی خواهد برد که داروی موجود در آن چه زمانی با مایع معده در تماس قرار گرفته و وارد بافت بدن شده است.

قرص این اطلاعات را به یک وصله پوشیدنی منتقل می کند تا برای اطلاع افراد در یک برنامه تلفن همراه نمایش داده شود. در صورت رضایت بیمار ارسال این اطلاعات برای دکتر متخصص به منظور تشخیص بهتر وی و تسریع روند درمان ممکن است.

این فناوری با همکاری دو شرکت خصوصی در آمریکا ابداع شده و عرضه عمومی این قرص ها از سال آینده میلادی آغاز می شود. قیمت این نوع قرص ها هنوز اعلام نشده است.


دسته بندی : آشنایی با تجهیزات پزشکی , تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی , تجهیزات پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات