ابداع پوست قابل انعطاف جدید با حس لامسه -ربات-حس لامسه-پوست-پست ربایک

تازه ها

» آشنایی با تجهیزات پزشکی » ابداع پوست قابل انعطاف جدید با حس لامسه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ۱۹:۲۵

ابداع پوست قابل انعطاف جدید با حس لامسه

مهندسان آمریکایی موفق به ابداع پوستی شده اند که قابلیت انعطاف دارد و می تواند ارتعاشات و نیروهای برشی (نیروهایی که در جهت ایجاد برش بر جسم اعمال می شود) را حس کند.

ابداع پوست قابل انعطاف جدید با حس لامسه

n82700550 71935789 - ابداع پوست قابل انعطاف جدید با حس لامسه

 به گزارش تیم دانشجویان مهندسی پزشکی پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، این پوست که توسط مهندسان دانشگاه واشنگتن و یو.سی.ال.ای در آمریکا ابداع شده است می تواند بر هر بخش از بدن یک روبات یا یک پروتز کشیده شود تا اطلاعات دقیقی را در مورد نیروهای برشی و ارتعاشی که برای انجام کارهای مختلف حیاتی است، انتقال دهد.

با پیچاندن این پوست حسگر به دور یک انگشت یا هر بخش دیگر یک ربات یا دستگاه پروتزی می توان به آنها حس لامسه داد.این پوست اطلاعات لمسی را با دقت و حساسیت مشابه پوست انسان اندازه می گیرد و می تواند به اندازه زیادی توانایی روبات ها را برای انجام هر کاری از رویه های پیچیده جراحی و صنعتی گرفته تا تمیز کردن آشپزخانه تقویت کند.

به گفته محققان با تقلید از فیزیولوژی انسانی در یک پوست الکترونیک انعطاف پذیر، آنها به یک سطح حساسیت و دقت رسیدند که با دست های انسان سازگار است. 

آنها این موفقیت را یک پیشرفت مهم عنوان کردند و گفتند حس لامسه برای کاربردهای پروتزی و روباتیک بسیار مهم است که در نهایت توانسته اند این حس را برای ربات ها و پروتزها ایجاد کنند. مشروح ابداع این پوست در مقاله ای در مجله Sensors and Actuators A: Physical منتشر شده است.



دسته بندی : آشنایی با تجهیزات پزشکی , تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات